שלום אורח, למועדון הלקוחות התחבר | הרשמה
 
 
 
 
 
 
 
מדיקל ביוטי
 
 
 
 
נושא:
 
 
 
חפש באתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קוסמטיקה וטיפוח לעור שמן אקנה

 
 
כיצד נזהה עור שמן ובעייתי?


גיל 13 ומעלה, עור בעל נקבוביות מורחבות שבפתחיהן נצבר חלב הנוטה להשחיר כתוצאה מחמצון ומופיע כ "ראשים שחורים" (קומדונים). כאשר באזור הנקבוביות שנחסמו מתפתחת דלקת אנו מגדירים אותה כ"חזזית" (אקנה).

אזורים אחדים בעור עלולים להראות שמנוניים ומבריקים - אך ברוב המקרים העור מתאפיין במראה שעוותי אפרפר, עם אדמומיות מסביב לנקבוביות הבעייתיות או ריכוז של קומדונים (ראשים שחורים) באזורים אופיניים.

כיצד מומלץ לטפל בעור שמן ובעייתי?

 • להשתמש בתכשירי קוסמטיקה בעל כושר השלהEXFOLIATION על מנת לשפר את ניקוז החלב מהנקבוביות ולמנוע את חסימתו.

 
 
 
 
 
 
 • לדאוג להגיינה טובה על פני העור.

 • להשתמש בתכשירי קוסמטיקה דלי שומן או תכשירי קוסמטיקה נטולי שומן על מנת שלא לחסום את פתחי הנקבוביות ולהחמיר בכך את המצב.

 • חשיפה לשמש, במידה, מיטיבה בד"כ עם עור מסוג זה. עם זאת יש להמנע מחשיפת יתר, העלולה לגרום לכתמים, בפרט אחרי טיפול בנגעים אקנה.

 • לסוג עור זה אין צורך, בדרך כלל, בתכשירי לחות, אלא אם כן הוא מטופל בתכשירים תרופתיים (כמו "רואקוטן" וכד') המלווים ביובש חריג.

 • להמנע מתכשירי קוסמטיקה חריפים מדי או תכשירי קוסמטיקה "מייבשים" במיוחד. הללו מעוררים לעתים קרובות תגובה מעין "הגנתית" המתבטאת דווקא בהפרשת חלב מוגברת. עד מהרה נוצר מעגל קסמים של יובש יתר ושמנוניות שקשה להיחלץ ממנו.

 • תחושת יובש יתר זמנית ניתנת לתיקון על ידי תכשיר לחות קל ומאזן.

טיפוח בוקר - מוצרי קוסמטיקה 

 1. לשטוף את שאריות התכשירים שנותרו על הפנים מטיפול הערב במים - או אם דרוש אף במעט סבון פנים מינרלי.
 2. לרענן את כל עור הפנים במי פנים להתחדשות העור.
 3. לפזר שכבה דקה של מסיכה טיפוליתתרחיף יבוש, או פנאדרם (בהתאם לבעיה) על האזורים הבעייתיים מבלי להסירם.
 4. לפזר ביסודיות לחות יומית SPF 20 על כל אזורי הפנים החשופים לשמש.
 5. לשיפור האחידות במראה העור, ניתן להוסיף מעט פודרת יופי על גבי קרם ההגנה לחיזוק ההגנה ולהסתרת פגמים ופצעונים אם ישנם.

טיפוח ערב - מוצרי קוסמטיקה

 1. ניקוי: השתמשי (אם דרוש) במסיר מסקרה עדין, להרחקת איפור העיניים. השלימי את ניקוי יתר אזורי הפנים בתרחיץ להתחדשות העור או סבון פנים מינרלי.
 2. רענון: להשלמת פעולת הניקוי בחרי במי פנים להתחדשות העור.
 3. טיפול נקודתי: כסי נקודות בהן ניכרת אדמומיות אחרי הניקוי במעט תרחיף יבוש או פנאדרם.
 4. אם האיזורים הבעיתיים מפושטים יותר, כסי אותם במסיכה טיפולית למשך הלילה.

הערה: בגיל 25 ומעלה כאשר עדיין מופיעים מדי פעם פצעונים, ניתן להשתמש בערב או מעת לעת בקרם לילה פעיל כתכשיר לחות המעודד את התחדשות העור (Exfoliation) כתוספת לטיפול הנ"ל. בנוסף ניתן לבחור באחד מתכשירי הטיפוח לאזור העיניים.

טיפוח מעת לעת - מוצרי קוסמטיקה

 1. כטיפול של פעמיים שלוש (לפחות) בשבוע מומלץ מאד המירוק בפילינג גרגרי. יש להקפיד במיוחד על מירוק אזורי הקומדונים (נקודות שחורות) בכנפות האף וכיו"ב ועל שטיפה מלאה לאחר מכן.
 2. עם תום השטיפה מומלץ לכסות את הנקודות או האיזורים הבעייתיים בתרחיף יבושבמסיכה טיפולית או בפנאדרם בפרט אם פתחי הניקוז חסומים.
 3. מסיכה: 1-2 פעמים בשבוע ניתן להעניק לעור ניקוי יסודי עם טיפוח מרענן ומרגיע באמצעות מסיכה מכווצת לעור שמן. עם הסרתה יש לחזור ולהשתמש על פני הנקודות או האזורים הבעייתיים בתכשירי הטיפול הרגילים (לפי מצב העור):
  תרחיף ייבוש, או מסיכה טיפולית, או פנאדרם.
*עם התקדמות הגיל (25+), ניתן להוסיף לתכנית הטיפוח, מדי יום או מדי כמה ימים (תלוי בעונה ובמצב העור), תכשירי קוסמטיקה עם רכיבי לחות מובהקים יותר: קרם לילה פעיל או לחות לעור עדין במיוחד.


 
 
מבצע 

ברכישת מכשיר גלווני אינפרא אדום 

 
 
 
 
 
 
 
טיפוח עור רגיל ומעורב כיצד נזהה עור רגיל ומעורב? כיצד מומלץ לטפל בעור רגיל ומעורב?

עור רגיל ומעורב הוא סוג העור המועדף בדרך כלל על כולנו - ובניגוד לצפוי, איננו דווקא הנפוץ שבהם. זהו עור יפה ומאוזן שנקבוביותיו אינן מורחבות ויחד עם זאת איננו דק, רגיש או "שקוף". הגדרת מצב זו מתקיימת בעיקר בגיל צעיר ורק לעתים מתמשכת גם מעבר לגיל ההתבגרות. ברוב המקרים העור הופך ל"מעורב" הנוטה לקבל מאפיינים של עור שמנוני או רגיש באזור ה-T (האף, הסנטר והמצח) ונשאר מאוזן בשאר אזורי הפנים. לחילופין, העור עלול להתפתח בהמשך ל"עור יבש". מתחת לכותרת זו מוצעת תכנית טיפוח בסיסית הכוללת מספר תכשירי קוסמטיקה רב-תכליתיים, שמטרתה לסייע בשמירה על עור נקי, בריא ומטופח... לאורך זמן!

 

עור יבש - עור דק ועדין בעל נקבוביות קטנות שכמעט ואינן ניכרות לעין. בלוטות החלב פעילות פחות ומספקות, משום כך, לעור זה אמצעים פחות יעילים לאצירת הלחות שבו. ההתנדפות המואצת מותירה את העור יבש ומועד להווצרות קמטוטים וקמטי הבעה בגיל יחסית מוקדם. עם התקדמות הגיל והדלדלות רקמת החיבור התומכת בעור מלמטה, מחמירה הופעת הקמטים עוד יותר. כיצד מומלץ לטפל בעור יבש? שימוש בתכשירי קוסמטיקה אשר שימוש יומיומי בהם מעודד את העור להתחדשות (מבפנים) ומביא לחשיפה של שכבות עור רעננות יותר. בחירה בתכשירי קוסמטיקה המיטיבים לאצור את הלחות בשכבות העור העליונות (האפידרמיס) ומאטים את ההתנדפות מפניהן.

 

פגעי הזמן המתבטאים בקמטים קמטוטים ובקמטי הבעה, בעיקר באזור העיניים והפה, הניכרים יותר ויותר מגיל 45 ואילך. נזקי שמש מתבטאים בגוון לא אחיד ובכתמי פיגמנטציה וכתמי גיל הנפוצים ביותר עם התקדמות הגיל, בעקר בארצות ברוכות שמש כשלנו. סדרת מוצרי קוסמטיקה זו מומלצת לשימוש לעור מתבגר  ובפרט לקהל שהרבה להחשף בצעירותו לשמש.

 
שני סוגי עור אשר בדרך כלל, קשה יחסית להתוות להם תכנית טיפוח מועילה אוחדו תחת כותרת זו בשל הדמיון באופן הטיפול בהם. עור רגיש שמנוני המוגדר כעור המאופיין על ידי סבוריאה, עור רגיש דק ואדמומי המאופיין על ידי ריבוי נימים קרובים לפני השטח קופרוז. כיצד נזהה עור עם נטייה לסבוריאה? עור שהיה שמן למדי בגיל ההתבגרות ונוטה כיום להתקרנות יתרה. עור זה נוטה לפתח קשקשת בעיקר באזור ה -T כנפות האף, המצח - בעיקר בין הגבות, הסנטר ולעתים תכופות גם בקרקפת. העור רגיש ומגיב באדמומיות, באי נוחות ואפילו בגרד לתכשירי קוסמטיקה שונים, לשינויים במזג האוויר ואפילו לשינויים במצב הרוח. הוא נפוץ בקרב נשים וגברים כאחד.